W ostaniach dniach lipca gościłem w Lubniewicach wyjątkowych wędkarzy. Choć z karpiami nie mam nic wspólnego, to jednak miło było spotkać się z kolegami po fachu, Przemysław Mroczek redaktor naczelny magazynu Karp Max oraz Steve Briggs, którego przedstawiać nie trzeba.
Garbus, Steve Briggs, Przemek Mroczek
Przez kilka ostatnich dni lipca Steve wraz z kolegami z Karp Maxa i wspomnianym wcześniej Przemkiem Mroczkiem sprawdzali karpiowy rybostan jeziora Lubiąż. Pomimo upałów jakie w tym czasie panowały Steve złowił dwa piękne i dzikie karpie, które dostarczyły mu nie lada emocji jak o tym opowiadał.
Ja zaś za pomoc i gościnność zostałem obdarowany pięknym prezentem z dedykacją, a mianowicie książką, której Steve jest współautorem o największych karpiach.
Garbus, Steve Briggs, Przemek Mroczek, Monster Carp
Monster Carp
Steve zapowiedział również powrót do Lubniewic w przyszłym roku, na nieco dłużej by dokładniej sprawdzić populację występujących tu dużych ryb karpiowatych.
Polecam waszej uwadze również artykuł Przemka Mroczka w styczniowym KarpMax-sie, gdzie relacjonuje on, to co działo się w Lubniewicach. W imieniu Przemka Mroczka zapraszam Was również na Rybomanię, gdzie odbędzie się premiera filmu, nagranego właśnie w Lubniewicach.
Garbus, Steve Briggs, Przemek Mroczek, Monster Carp
Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś nad wodą
Paweł GARBUS Kołodziejczyk