Przewodnik wędkarski -
Paweł Kołodziejczyk!

Na ryby z Garbusem!

Choć wędkowanie w moim przypadku nie jest rodzinną tradycją, to jednak moim wędkarscy nauczyciele od zawsze powtarzali mi, że wyssałem to z mlekiem matki a w sumie to chyba urodziłem się z wędką w dłoni, chociaż sam tego faktu nie pamiętam - z pewnością zajęty byłem rybami ...

Kilka słów o mnieNa ryby z Garbusem

Sandaczowe pstryki

Sandacz jeziorowy to chyba najtrudniejszy spośród wszystkich występujących ryb w wodach śródlądowych. Introdukowane w tych nieco nienaturalnych dla nich zbiornikach coraz częściej w nich występują. Poświęcam im w sezonie wiele uwagi i czasu doskonaląc sposoby i techniki połowu. Jednym z nich są nocne połowy sandacza, szczególnie w miesiącach letnich. Wymaga to od wędkarza niezbędnego przygotowanie i ogromnej wiedzy, którą dziś chcę Ci przekazać.

Drop soht czy Verical, to jeszcze mało popularne metody łowienia w naszym kraju, często jednak będące jedynym sposobem na przełowione polskie łowiska. Dlatego właśnie od łuższego czasu zagłębiam tajniki i dziś juz mogę się z Tobą, podzielić pierwszymi spostrzeżeniami jak również pokazać i nauczyć Cię podstaw tych metod.

Mam przyjemność zaprosić Cię na jedno z najlepszych łowisk w Polsce jakim jest jezioro Lubiąż. Występuje tu bardzo duża populacja tych pięknych ryb, która rok rocznie jest uzupełniana przez gospodarza systematycznymi zarybieniami. Podyktowane jest to polityką dzierżawcy, którym jest Urząd Miejski w Lubniewicach, a z którym na stałe współpracuję. Obowiązują tu zmniejszone limity dobowe jak również dwa wymiary ochronne dolny 60 cm i górny 80 cm.

Na miejscu posiadam komfortową łódź Semper 440, z której wędkarstwo to czysta przyjemność. Jednostka o długości ponad czterech metrów i szerokość dwóch. Standardowo wyposażona w zależności od potrzeb w trzy obrotowe, skórzane fotele.


 Już dziś możesz sprawdzić na kanale

YouTube   -    Garbus-Fishing


Zagadnienia poruszane podczas sandaczowych wypraw:

 •  czytanie łowiska
 • opis i typowanie miejscówek w zależności od okresu łowienia,
 • informacje na temat wędzisk oraz ich odpowiedniego wyboru,
 • informacje na temat przynęt oraz ich odpowiedniego wyboru,
 • omówienie sposobu i technik oraz prezentacja prowadzenia wszelkich przynęt w zależności od okresu łowienia a  w tym:

 - rodzaje przynęt miękkich na sandacze,

 - jigowanie,

 - łowienie w toni,

 - metoda opadu,

 - drop shot,

 - vertical

 •  bezpieczeństwo podczas łowienia z łodzi,
 • catch & release czyli zasada złów i wypuść – dlaczego warto ją stosować.

Podczas sandaczowych wypraw udostępniam i zapewniam:

 • sprzęt (wędki, przynęty, odzież) w przypadku braku lub nieodpowiedniego posiadania,
 • kamery dzięki której zarejestrujemy chwilę wędkarskich uniesień,
 • szeroką i sprawdzoną ofertę bazy noclegowej wraz z rezerwacją,
 • pomoc w zakupie licencji.

Szczegółowe warunki wyjazdów po bezpośrednim kontakcie na e-mail: garbus@garbus-fishing.pl lub poprzez formularz kontaktowy na dole storny. Najczęściej jednak można mnie złapać telefonicznie pod numerem 507 54 84 19.

Wszystkie wyprawy jakie organizuje są przygotowane profesjonalne, tylko i wyłącznie przez mnie. Najbardziej cenię sobie zadowolenie Klienta, przejrzystość oraz  proste reguły.

Jeżeli zainteresowała Cię ta oferta, a chciałbyś się jeszcze czegoś dowiedzieć zapraszam do galerii poświęconej sandaczom, jak również do czytelni, gdzie znajdziesz wiele artykułów na temat sandaczy, sposobach i technikach ich połowów.

Zapraszam również na FanPage GARBUS-FISHING na Facebook, gdzie na na bieżąco możesz śledzić codzinne połowy, jak również poczytać opinie wielu osób, które skorzystały z mojej oferty.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Imię i nazwisko:
Email:
Telefon :
Wiadomość:

Projekt, realizacja i support techniczny - VIKINGSoft