Przewodnik wędkarski -
Paweł Kołodziejczyk!

Na ryby z Garbusem!

Choć wędkowanie w moim przypadku nie jest rodzinną tradycją, to jednak moim wędkarscy nauczyciele od zawsze powtarzali mi, że wyssałem to z mlekiem matki a w sumie to chyba urodziłem się z wędką w dłoni, chociaż sam tego faktu nie pamiętam - z pewnością zajęty byłem rybami ...

Kilka słów o mnieNa ryby z Garbusem

Okoniowe dwutakty

Okoń od wielu lat jest moją flagową rybą, której poświęcam wiele uwagi i czasu doskonaląc sposoby i techniki połowu. Kilka lat temu przełamałem najstarszy stereotyp dotyczący tych ryb, a mianowicie ich bark aktywności w nocy. By to sprawdzić, poświęciłem temu kilka miesięcy, łowiąc noc w noc. Dziś jestem prekursorem nocnych okoni. Ich duża aktywność w odpowiednich miesiącach, pozwala na systematyczne łowienie największych ryb w ciągu nocy, wbrew wszelkim dotychczasowym kanonom.

Jednym z wielu sposobów na okonie są popery, czyli powierzchniowe łowienie. Od wielu lat jest jedena z moich ulubionych metod i nic nie zastąpi mi widoku powierzchniowo żerujących okoni i specyficznego chlapania. Wiele lat eksperymentów w tej dziedzinie pozwala mi na systematyczne łowienie coraz większych okoni z powierzchni. Podczas wspólnego wedkowani pokażę Tobie róznice pomiędzy poszczególnymi przynętami powierzchniowymi oraz specyfikę pracy poszczególnych woblerów powierzchniowych. Co rownież po krótce, możesz zobaczyć na filmie, który przygotowałem na ten temat.

Mam przyjemność zaprosić Cię na jedno z najlepszych łowisk w Polsce jakim jest jezioro Lubiąż. Występuje tu niezliczona populacja dużych okoni, a co najważniejsze w rozmiarach przewyższających polski standard. Podyktowane jest to polityką dzierżawcy, którym jest Urząd Miejski w Lubniewicach, a z którym na stałe współpracuję. Obowiązują tu zmniejszone dobowe limity połowowe (5sztuk) jak również dwa wymiary ochronne dolny 20 cm i górny 35 cm.


Już dziś możesz sprawdzić na kanale

YouTube  -  Garbus-Fishing,

 

Zagadnienia poruszane okoniowych dwutaktów:

 • czytanie łowiska
 • opis i typowanie miejscówek, w zależności od okresu łowienia,
 • informacje na temat wędzisk oraz ich odpowiedniego wyboru,
 • informacje na temat przynęt oraz ich odpowiedniego wyboru,
 • omówienie sposobu i technik oraz prezentacja prowadzenia wszelkich przynęt, w zależności od okresu łowienia a  w tym:

- rodzaje przynęt na okonie,

- okonie z powierzchni,

- jigowanie,

- łowienie w toni,

- metoda opadu,

- drop shot,

 • bezpieczeństwo podczas łowienia z łodzi,
 • catch & release czyli zasada złów i wypuść – czy powinno i dlaczego warto ją stosować.

Podczas okoniwych dwutaktów udostępniam i zapewniam:

 • sprzęt (wędki, przynęty, odzież) w przypadku braku lub nieodpowiedniego posiadania,
 • kamery dzięki której zarejestrujemy chwilę wędkarskich uniesień,
 • szeroką i sprawdzoną ofertę bazy noclegowej wraz z rezerwacją,
 • pomoc w zakupie licencji.

Szczegółowe warunki wyjazdów po bezpośrednim kontakcie na e-mail: garbus@garbus-fishing.pl lub poprzez formularz kontaktowy na dole storny. Najczęściej jednak można mnie złapać telefonicznie pod numerem 507 54 84 19.

Wszystkie wyprawy jakie organizuje są przygotowane profesjonalne, tylko i wyłącznie przez mnie. Najbardziej cenię sobie zadowolenie Klienta, przejrzystość oraz  proste reguły.

Jeżeli zainteresowała Cię ta oferta, a chciałbyś się jeszcze czegoś dowiedzieć zapraszam do galerii poświęconej okoniom, jak również do czytelni, gdzie znajdziesz wiele artykułów na temat okoni, sposobach i technikach ich połowów.

Zapraszam również na FanPage GARBUS-FISHING na Facebook, gdzie na na bieżąco możesz śledzić codzinne połowy, jak również poczytać opinie wielu osób, które skorzystały z mojej oferty.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Imię i nazwisko:
Email:
Telefon :
Wiadomość:

Projekt, realizacja i support techniczny - VIKINGSoft